KONST / Litografier / Färglitografi 11196057
nr 1119 6057
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi, Lars Norrman (1915-1979), 201/310, Båt, motivet: 23x64 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
måndag 17 juli 2017
kl 18:15:21
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman